Kuidas valida enda autole sobivad rehvid?

Rehvid ja ilmastik

 

Talverehvid ja suverehvid erinevad karkassi pehmusest, kummisegust ja mustrist. Talverehvide parimad omadused ilmnevad madalal temperatuuril aga suverehvidel kõrgemate soojakraadidega. Kui keskmine temperatuur on madalam kui +7°C siis sellel olukorral suverehvide kasutamine ei ole turvaline, sest nende muster ja pehmusaste ei vasta talvistele teeoludele. Just sellepärast me ei vaja talverehve ainult siis, kui tee on kaetud lumega või jääga. Liiklusohutuse seisukohalt algab talv siis, kui keskmine temperatuur on madalam kui +7°C kraadi.

 

Auto tootjatehase ettekirjutus

 

Rehvi valik tuleb teha vastavalt sõiduki tootjatehase ettekirjutusele. Iga auto tehnoandmetes on tootja poolt märgitud ühe või mõned heakskiidetud rehvimõõdud. Nende andmetega silt on kleebitud juhiukse postile või kütusepaagi luugi siseküljele.

 

Millisel teekattel enim sõidetakse?

 

Edasi saad juba valiku kitsendada selle alusel, kui palju autoga üldse liikled. Naastrehvid rohkem sobivad jäisel sõiduteel kulgemiseks. Kui sõidad autoga vaid mõned korrad nädalas, siis võid valida aastaringseks kasutamiseks mõeldud M+S tähisega rehvid. Samas lamellrehvidel on parem teelpüsivus ja sobivad sõitmiseks lumega kaetud teel.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid
X