Uued veljed
для твоего авто!

Бесплатный транспорт по Эстонии!
Безопасное место покупок!
14-дневная гарантия возврата!

Otsi veljed mõõdu järgi

Populaarsemad veljetootjad

Kuidas valida õiged veljed?

Ei ole saladus, et uued veljed annavad Sinu autole uue ilme!

Kõigepealt oleks vaja kätte saada infot, millised veljed sobivad kõige paremini Sinu autole. Velje puhul on viis olulist mõõtu: Diameeter, Auguvalem (PCD), Velje laius, Keskava (CB) ja Offset (ET).

01. Diameeter (R??)

Diameetri saab vaadata rehvi pealt või auto kasutusjuhendis. Näietks, kui rehvil on kirjas 205/55R16, siis see tähendab, et autol all on 16“ diameetriga veljed. Autole võivad sobida veljed ka teise diameetriga, näiteks R17, R18 jne.

02. Auguvalem (PCD)

PCD tähendab kinnituspoltide avade vahelise kaugust. Auguvalem (PCD) on määratud ka auto kasutusjuhendis. PCD märgistatakse 2 numbriga: (5 x 112). Esimene number näitab poldiaukude arvu (5) ja teine number näitab aukude vahet (112).

03. Velje laius

Velje laius on number, mis kindlasti sõltub velje diameetrist. Laiust tähistatakse tollides (J). Näiteks: 6".

04. Keskava (CB)

Keskava näitab kui suur on velje keskmine auk millimeetrites, mis peab mahtuma sõiduki rattarummule. Keskava on määratud ka auto kasutusjuhendis, näiteks: 57mm.

05. Offset (ET)

Velje offset (ET) näitab velje kinnitustasapinna nihutatust velje keskjoone suhtes. Offset võib olla null, positiivne või negatiivne. Mida väiksem on Offset, seda rohkem hakkavad veljed väljaspoole suunduma.

OSTUKORV